123

Hurtigste MS kølbåd efter DH

År Bådnavn Skipper
2023 Baronessen Morten Jensen
2022 Orkanen Bo Lindegaard
2021 Banzaii Steen Madsen
2020 Orkanen Bo Lindegaard
2019 Grace Christian Seilman
2018 Hvidunderet Karsten Svenningsen
2017 Mrd28-4 Uffe Sudergaard
2016 Orkanen Bo Lindegård
2015 Hvidunderet Karsten Svenningsen
2014 Amigo Per Jensen
2013 Amigo Per Jensen
2012 NN Martin Mikkelsen
2011 Tam Tam Kaj Ebler
2010 Duenna
2009 Tempus Alex Nielsen
2008 Mary-Lou Bjarne Andersen
2007 Nu Christian Just
2006 KaDo Per Jensen
2005 Blade Steen Madsen
2004 Amigo Per Jensen
2003 Gefion
2002 Gefion
2001 TV Danmark 2
2000 Sif
1999 Proto Poul Christensen
1998 Delice
1997 Babe
1996 Drage 303
1995 Bølle Kjeld Nielsen
1994 Amigo Per Jensen
1993 Amigo Per Jensen
1992 Dynamic Blues
1991 Sommertøs Jørgen Jørgensen
1964 Fuga E. Christensen

Hurtigste kølbåd overalt efter DH

År Bådnavn Skipper
2023 GT Sailing Anders Junker
2022 Orkanen Bo Lindegaard
2021 PALBY MARINE Michael Møllmann
2020 Orkanen Bo Lindegaard
2019 Grace Christian Seilman
2018 ENGEL Morten Leth-Jessen
2017 Alberte Frands H. Leth-Espersen
2016 Orkanen Bo Lindegaard
2015 Hvidunderet Karsten Svenningsen
2014 Amigo Peer Jensen
2013 Amigo Peer Jensen
2012 Alpi Flemming Palm
2011 Alpi Flemming Palm
2010 Evergreen Hans Albrechtsen
2009 Evergreen Hans Albrechtsen
2008 Team vild ting Lauridsen
2007 Nu Christian Just
2006 Hansen Steffen Hamacher
2005 Match 28 Jesper Skovenborg
2004 Voice Lene Skovgaard
2003 Midas Nielsen/Groth
2002 Gefion Nils Lauersen
2001 Hokux Pokux Niels Ditmar
2000 Joker Per Jørgensen
1999 Stampe Christian Thomsen
1998 Delice Henrik Pedersen
1997 Skadeungen Wilma
1996 NIX Niels Ditmar

Hurtigste flerskrog efter TEXEL

År Båd Skipper
2023 FEDE DORIT Peter Lang
2022 Dragonfire Jens Quorning
2021 Hermes Peter Lang
2020 Dragonfire Jens Quorning
2019 Dragonfire Jens Quorning
2018 Bah Buuh 2 Tobias Pedersen
2017 Dragonfire Jens Quorning
2016 Dragonfire Jens Quorning
2015 Dragonfire Jens Quorning
2014 MilGoo Martin Møller
2013 Dash Martin Møller
2012 Dragonfire Jens Quorning
2011 Dragonfire Jens Quorning
2010 Lille T Bo Manley
2009 Orbit Jens Quorning

Hurtigste klub efter DH

År Klub Bådnavne
2023 Middlefart Sejlklub Hvidunderet (1) – Grace (1) – Olga (2) (NB! Nyt Løbsformat)
2022 Middelfart Sejlklub Orkanen (1) – Hvidunderet (2) – Banzaii (5)
2021 Middelfart Sejlklub Banzaii – Hvidunderet – Grace
2020 Middelfart Sejlklub Orkanen – Hvidunderet – Ventoux
2019 Middelfart Sejlklub Grace – Mary-Lou – Hvidunderet
2018 Kolding Sejlklub Ærø Pigen – Magic M – Josephine
2017 Middelfart Sejlklub Mrd28-4 – Grace – NN Drage
2016 Middelfart Sejlklub Orkanen – Hvidunderet – Ventoux
2015 Middelfart Sejlklub Hvidunderet – Mary-Lou – Xpedit
2014 Middelfart Sejlklub Amigo – Sonic – Xpressen
2013 Middelfart Sejlklub Amigo – NN Melges – Hvidunderet
2012 Kolding Sejlklub Olfert – Evergreen – Magic-m
2011 Kolding Sejlklub Evergreen – Ja Hva’ Ska’ den hedde – Pilgrim
2010 Kolding Sejlklub Evergreen – Ja Hva’ Ska’ den hedde – Pilgrim
2009 Middelfart Sejlklub Tempus – KaDo – Four Two Four
2008 Middelfart Sejlklub Mary-Lou – Profit – Blade
2007 Middelfart Sejlklub Nu – Bølle – Mary-Lou
2006 Middelfart Sejlklub KaDo – Bølle – Mary-Lou
2005 Kolding Sejlklub Match 28 – Josephine – Frigg
2004 Middelfart Sejlklub Amigo – X-tase – Dinex
2003 Middelfart Sejlklub Gefion – Amigo – Navis
2002 Middelfart Sejlklub Gefion – Amtssparekassen – Tam Tam
2001 Årøsund Bådlaug Hokux Pokux – Hoddox – Tam Tam
2000 Fredericia Sejlklub N.N – Orkanen – Voice
1999 Middelfart Sejlklub Proto – Brasilisk – Pal
1998 Middelfart Sejlklub Delice – Olivia – Amigo
1997 Kolding Sejlklub Skadeungen Wilma – Mallemuk – Tequila BomBom
1996 Middelfart Sejlklub Drage 306 – Amigo – Nicoline
1995 Middelfart Sejlklub Bølle – Proto – Pal
1994 Fredericia Sejlklub Arosia – Mallemuk – Astrea
1993 Årøsund Bådlaug Mors Mis – Me Det Vons – Oline

Starten på Vejlbylund Brandsø Rundt 2024 går om

Dag(e)

:

Time(r)

:

Minut(ter)

:

Sekund(er)